|
Traffic lights for pedestrians: - Exact N Scale (1:160). - Fine Scale product. - LED SMD. - Brass tube of 0,8mm diameter. - Resistors included for connection up to 21 V (DC). |
![]() |
383002
Warning: Last items in stock!
This product is not sold individually. You must select at least 1 quantity for this product.
Video recorded in the Spielwarenmesse 2020. Traffic lights showing german sequence.
| Scale | 1/160 |
| Height | 2,0 mm |
| Width | 0,2 mm |
| Depth | 0,2 mm |
| Peso | 8,0 g |
| Input Voltage | 21 V DC |
| Main material | Photoetched brass |
| Secondary material | High quality 3D printing |