SBB - H-Profile mast with Gotthard type Bracket - S (2 units)
- Made of high quality photo-etched brass, with 3D printed details.
- Mounted on the pole and painted.
- Exact N scale (1:160).
- Includes one post of each type.
- Size of the holder from mast to track centre L=17mm
- Realistic and decorative catenary, not functional.
- Compatible with REALFLEX cable
21705
En stock
Warning: Last items in stock!
06-27-2018
This product is not sold individually. You must select at least 1 quantity for this product.
| Scale | 1/160 |
| Height | 61,0 mm |
| Width | 42,0 mm |
| Depth | 17,0 mm |
| Peso | 8,0 g |
| Main material | Photoetched brass |
| Secondary material | High quality 3D printing |
| Railway company | SBB |
| Altura de hilo | 42,0 mm |
| Distancia al centro de vía | 17,0 mm |