SBB - H-Profile mast with old Bracket (10 units)
- Made of quality photo-etched brass, with 3D printed details.
- Posts assembled and painted.
- Exact N scale (1:160).
- Contains 5 posts of each type and 1 gauge.
- Bracket size L=20,5mm and base foot L=0,3mm.
- Realistic and decorative catenary, not functional.
- Compatible with REALFLEX wire
21702
En stock
Warning: Last items in stock!
06-27-2018
This product is not sold individually. You must select at least 1 quantity for this product.
| Scale | 1/160 |
| Height | 61,0 mm |
| Width | 42,0 mm |
| Depth | 20,5 mm |
| Peso | 8,0 g |
| Main material | Photoetched brass |
| Secondary material | High quality 3D printing |
| Railway company | SBB |
| Altura de hilo | 42,0 mm |
| Distancia al centro de vía | 20,5 mm |